תוכן מקודם

הכנסת, מקור: Shutterstock

רועי שמיר | ביטוח ופיננסיים

משרד האוצר אישר: בעלי משכנתא ייהנו מהוזלה משמעותית בביטוח החיים

שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

לישראלים רבים יש משכנתא, ומרביתם משלמים הרבה יותר מדי על ביטוח החיים של המשכנתא שלהם. הם רכשו את הביטוח בזמן שלקחו את המשכנתא, אבל הם יכולים להוזיל אותה אם רק היו יודעים, ולא רק שהם לא מוזילים – הפוליסה שלהם אפילו מתייקרת עם הזמן. משרד האוצר אישר פוליסה חדשה, שמאפשרת להם להקטין פי כמה את עלויות ביטוח החיים למשכנתא – ברגע אחד.

דו"ח שהזמין משרד האוצר מצא שרוב הישראלים שמחזיקים במשכנתא: "לא דאגו לעדכן את פוליסת הביטוח שרכשו עבורה, ומשלמים על כך ביוקר בכל חודש ובכל שנה – על פני שנים רבות, והסכומים לכל אורך חיי המשכנתא יכולים להגיע עד לעשרות אלפי שקלים בסך הכל".

89% מבעלי המשכנתא משלמים הרבה יותר מדי ולא יודעים על כך

עלות ביטוח חיים למשכנתא מושפעת בעיקר מגיל המבוטחים ומיתרת המשכנתא שנותרה להם לשלם. 

המשוואה היא פשוטה: מבוטח שילם חלק מהמשכנתא = נותר לו פחות לשלם = הוא אמור לשלם פחות על הביטוח. 

אך זה לא מה שקורה בפועל, כי הפוליסה לא מתעדכנת באופן אוטומטי. היא לא מתעדכנת לבד – והישראלים משלמים יותר, משלמים סתם ללא סיבה.

 משרד האוצר בהחלטה אחת חכמה הוציא פוליסה חדשה שמתעדכנת לבד ומונעת את בזבוז הכספים האדיר הזה.

עשרות אלפי שקלים מבוזבזים לכל אורך תקופת המשכנתא – סתם, בלי סיבה

שוחחנו עם אלעד לביא, מייסד ארגון "זכותי לדעת", שתיאר באופן חד וברור את הסוגיה בשטח: "האמת היא שמרבית הישראלים בכלל לא יודעים שהם יכולים לעדכן ולהוזיל את עלות ביטוח החיים למשכנתא. הם רכשו פוליסה, שכחו ממנה, שכחו מהפרטים שלה. זה בסדר – יש להם עוד דברים על הראש", אמר לנו אלעד.

הוא המשיך ותיאר את הרווח האדיר שמתפספס פה ונופל בין הכיסאות של האזרח הקטן: "בדיוק בגלל זה, משרד האוצר החליט לשים לזה סוף, ולחסוך להם תשלומים מיותרים, שיכולים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים לכל אורך תקופת המשכנתא".

איך זה עובד בפועל?

לפוליסה החדשה יש טריק פשוט מאוד: היא מתעדכנת אוטומטית. 

לא ידעתם שאתם יכולים להוזיל את הביטוח? זה כבר לא משנה. 

שכחתם שאתם יכולים לעדכן את עלות הביטוח עם הזמן? זה כבר לא משנה.

הפוליסה החכמה עושה את זה בעצמה – ואתם חוסכים הרבה מאוד כסף. ישראלים רבים כבר קפצו על המציאה, אבל ישראלים רבים עדיין לא. זוהי בחירה שלכם באיזו רשימה אתם רוצים להיות. באמצעות בדיקה פשוטה, מהירה וללא תשלום, תוכלו לבדוק כמה בדיוק תוכלו לחסוך.

הפוליסה החכמה עושה את זה בעצמה – ואתם חוסכים הרבה מאוד כסף. ישראלים רבים כבר קפצו על המציאה, אבל ישראלים רבים עדיין לא. זוהי בחירה שלכם באיזו רשימה אתם רוצים להיות. באמצעות בדיקה פשוטה, מהירה וללא תשלום, תוכלו לבדוק כמה בדיוק תוכלו לחסוך.

מה הסיבה לכל זה? משרד האוצר רוצה להתחבב על הציבור

אלו חדשות כל-כך טובות, עד שהיינו חייבים לבדוק מה הסיבה להן, ואכן דברנו עם גורם רשמי במשרד האוצר. 

הוא אמר לנו שהסיבה לאישור הפוליסה החדשה היא שהציבור מתוסכל מגל עליות המחירים במשק, הן בתחום הנדל"ן והן בכלל – והמשרד רוצה להרגיע את הלך הרוחות ולהתחבב על הציבור.

"יש משרד חדש, יש שר חדש, הם שמעו את הרחשים בציבור ובתקשורת, ואת התסכול והכעס של האזרחים אחרי שהמחירים בסופר עלו ומחירי הדיור עוד פעם עלו – אז הם החליטו לשפר את המצב ולהקל על הביקורת כלפיהם. זוהי החלטה מצוינת וצעד חשוב עבור כל מי שיש להם משכנתא קיימת, וגם כמובן עבור מי שייקחו משכנתא בעתיד", אמר לנו הגורם הבכיר במשרד.

כיצד תיהנו מהפוליסה החדשה? באמצעות בדיקת זכאות מהירה

אלעד סיפר לנו עוד לגבי הפוליסה החדשה והבדיקה שניתן לבצע: "סוכנויות ביטוח מסוימות כבר מציעות את הפוליסה החדשה באישור משרד האוצר, וחשוב להפיץ את הבשורה. הארגון שלנו עושה את זה בכל יום בעצמו, אך אנחנו צריכים עזרה. אני קורא לכל אזרח ישראלי לבצע את הבדיקה ולחסוך לעצמו כסף יקר, ובפרט בתקופה המאתגרת הזאת. לא חבל?". 

אם אתם רוצים לחסוך מאות, אלפי ואף עשרות אלפי שקלים, שתוכלו לנצל בדרכים אחרות וטובות יותר למענכם ולמען המשפחה שלכם, באפשרותכם לבצע בדיקת זכאות קלה ופשוטה, וללא שום התחייבות או תשלום מצידכם.

באמצעות קבוצת גילך ניתן להעריך בדיקת זכאות להוזלה משמעותית של ביטוח הבריאות:

האם אתה זכאי להוזלה בביטוח?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

בדיקת זכאות להלוואה:

בדיקת זכאות להלוואה לעסק

[34,490 ישראלים נמצאו זכאים להלוואה עד כה]

לקבלת פרטים מלאים על הטיפול מלאו פרטים כאן:

[מעל 27,390 נשים ישראליות התנסו בשיטה עד כה]