האתגר של ליברמן: קיצוץ ברווחים של חברות הביטוח והוזלה לציבור

שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest

אתגר נוסף למשרד האוצר החדש, במהלך דיון לעניין כשל הסנכרון בשוק הביטוחי הציגה רשות שוק ההון כי 71% מהכפילויות הינן בגין ביטוחי חיים מהשקל הראשון. במסגרת חילופי העמדות במשרד האוצר, בוצעו 2.1 מיליון שאילתות מצד מבוטחים שונים ונמצאו 6.9 מיליון כפילויות. ממקורות של בכירים במערכת עולה כי מדובר על מיליארדים בשנה שבוזבזו בשל כפילויות, דבר שיחייב את משרד האוצר ליישם את רפורמת ההוזלה של מחירי הביטוח".

50% מהציבור הישראלי מחזיק ביטוח כפול

הנתונים המפתיעים ואף המקוממים של הדוח, מציגים תמונה עגומה על חברות הביטוח שממשיכות להנות מפרמיות גבוהות וממבוטחים שאינם מנצלים את זכויותיהם. על אף הרפורמה להוזלת הביטוחים אותה קידם משרד האוצר כבר לפני כשנתיים, רוב הציבור טרם שמע עליה ואינו מודע לאופציה להוזיל בצורה משמעותית את הפוליסה.

 

מאות אלפי ישראלים בשנה מגלים שהם שילמו יותר ממה שהם צריכים. בזכות הרפורמה החדשה, ניתן לחסוך אלפי עד עשרות אלפי שקלים וכדאי למהר לנצל זאת כל עוד המדינה עוזרת לך לקבל כסף בחזרה לכיס.שוחחנו עם נדב שביט, ראש ארגון "זכותנו", שהסביר מדוע הרפורמה לא יושמה כמו שצריך. "אין ספק שהכוונה של משרד האוצר הייתה טובה, אבל אף אחד לא רוצה להתעסק עם חברות הביטוח. מסתבר שהדרך עדיין ארוכה והישראלים עדיין משלמים יותר". 

 

לדבריו של שביט, רוב הציבור לא מודע לרפורמה והממשלה הקודמת לא עשתה הרבה כי ליישמה. שביט מוסיף כי פרסומים מטעם משרד האוצר נמנעו עקב לחץ של חברות הביטוח. שביט ממשיך: "עד לפני כשנתיים היה ניתן לרכוש רק ביטוחים מאוד רחבים במחיר כולל ומאוד גבוה. 


אך זה כבר לא המצב ובמשרד האוצר החליטו לשים סוף לחזירות של חברות הביטוח וכבר עכשיו ניתן להוזיל משמעותית את התשלום החודשי". בשורה התחתונה, המשמעות היא שכל אזרח בישראל יכול לבצע בדיקה לתיק הביטוחי, לוודא שיש לו את הכיסויים הנחוצים באמת ולחסוך אלפי שקלים בשנה.

מקור נתונים: רשות שוק ההון

ניוד והוזלת הביטוחים אינו נעשה אוטומטית. 

 

מבוטחים קיימים שרוצים להנות מהתעריפים המוזלים, לא יהנו מהנחה אוטומטית אלא יידרשו לפנות לחברת הביטוח שלהם ולדרוש את ההוזלה. 

 

חברות הביטוח מצידם עלולות לבקש הצהרת בריאות חדשה וכך למנוע הוזלה למבוטחים ותיקים. לכן, על מנת למקסם את תנאי הפוליסה, מומלץ מאוד להיעזר בסוכן ביטוח אישי – שאינו עובד בחברות הביטוח. המצב החדש משנה ב 180 מעלות את עולם הביטוח ומאפשר ביטול וניוד ביטוחים בקלות בעזרת יועץ ביטוח נטרלי שאינו עובד בחברת הביטוח עצמה.בדיקה אחת פשוטה שתחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. 

 

"אין ספק שכל אחד צריך ייעוץ אובייקטיבי שיעשה סדר בתיק הביטוחי שלכם, כמות הכסף שניתן לחסוך בפוליסת הביטוח הוא לא ייאמן, בבדיקה קצרה כל אזרח בישראל יכול לקבל יותר, לשלם הרבה פחות, מבלי לפגוע בכיסויים או בהיקף הביטוחי של התיק". 

 

מעוניינים לדעת אם גם בתיק הביטוחי שלכם ניתן להסיר כפילויות שעולות לכם ביוקר?

באמצעות קבוצת גילך ניתן להעריך בדיקת זכאות להוזלה משמעותית של ביטוח הבריאות:

או בשיחה מהירה מול נציג במספר: 073-3742801

האם אתה זכאי להוזלה בביטוח?

לבדיקה מהירה בחר\י את קבוצת גילך:

הכספת - כלכלה נבונה

"הכספת" מספקת מידע, חדשות, טיפים, כלים ועדכונים חשובים בנושאים שיעשו לכם סדר ותכנון נכון.

השקיעו בידע הפיננסי שלכם:

בדיקת זכאות להלוואה:

בדיקת זכאות להלוואה לעסק

[34,490 ישראלים נמצאו זכאים להלוואה עד כה]

לקבלת פרטים מלאים על הטיפול מלאו פרטים כאן:

[מעל 27,390 נשים ישראליות התנסו בשיטה עד כה]