רועי שמיר | פיננסיים

מחדל: בעלי עסקים לא מנצלים את הטבות המימון שהמדינה מציעה להם בשל משבר הקורונה, והכסף נופל בין הכיסאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בצל משבר הקורונה, ובעידוד אקטיבי של משרד האוצר, נפתחו קרנות המעניקות הלוואות בתנאים יוצאי-דופן – תנאים שאפילו הבנקים לא מסוגלים לתת. הבעיה היא שמרבית בעלי העסקים לא מכירים אותן ולא משתמשים בהן, ובסופו של יום – ההטבות נופלות בין הכיסאות, וחבל.

אינספור בעלי עסקים נפגעו במהלך משבר הקורונה. למעשה, יותר קל לספור את אלו שלא. כל מה שהם עבדו עליו במשך שנים קרס לפתע, וכל צינורות החמצן לעסק נסתמו במכה אחת.  

כתוצאה מכך, החליט משרד האוצר לבוא לקראתם ולעזור להם, ויזם הקמה של מספר קרנות שמציעות הטבות והלוואות לאותם בעלי עסקים ובעלי חברות שנפגעו בקורונה. הכל בשביל להזרים לבעלי עסקים וחברות קצת אוויר לנשימה. 

מה שחבל הוא שמשרד האוצר לא השקיע מספיק בהסברה של היוזמה ובפרסום שלה, אז מה שקורה בפועל הוא שמרבית בעלי העסקים והחברות לא שמעו על כך עד לרגע כתיבת שורות אלו.

"לרוב בעלי העסקים אין מושג אילו הטבות ואפשרויות הם מפספסים"

דברנו עם אריאל, מנכ"ל המרכז להבראה פיננסית, שמתמחה באפשרויות מימון ואשראי לעסקים. בתור מי שעובד עם בעלי עסקים בשגרה, הוא מכיר את המצב המצער מבפנים. 

"אני מכיר יותר בעלי עסקים במדינת ישראל מאשר כמעט כל אדם אחר. אני עובד איתם בשביל לעזור להם להשיג אשראי לעסק, וב-18 החודשים האחרונים – אני עוזר להם ממש להציל את העסק. כשאני מספר להם על ההטבות שהמדינה מציעה להם בגלל משבר הקורונה – הם בהלם. האמת העצובה היא שלרוב בעלי העסקים אין מושג אילו הטבות ואפשרויות הם מפספסים", אמר לנו אריאל.

זקוקים להלוואה? אתם יכולים לבדוק מה וכמה בדיוק מגיע לכם לקבל תוך פחות מ-60 שניות מעכשיו. לביצוע בדיקת זכאות מהירה, בחרו את סוג העוסק שלכם:

"אומרים שהישראלים לא פראיירים, אבל במקרה הזה הם פשוט לא מודעים למה שמגיע להם"

הוא מוסיף ואומר לנו. פנינו למשרד האוצר בשביל להבין למה אין הסברה מספקת בתחום, ונאמר לנו ש-"המשרד עושה ככל שביכולתו לעזור לאזרחי המדינה, ובפרט לבעלי עסקים שנפגעו מהמשבר. לשם כך הקמנו קרנות קורונה ייעודיות לבעלי עסקים".

אין ערב יותר טוב מהמדינה 

אז מה בדיוק מגיע לכם כבעלי עסקים שנפגעו ממשבר הקורונה? 

בצל המשבר נפתחו קרנות קורונה, קרנת חוץ-בנקאיות, קרנות שיתופיות ומקורות מימון חדשים. המקורות הללו שייכים למשרד האוצר ולחברות הביטוח, והם מציעים תנאים טובים יותר גם מהבנקים עצמם. במקרים רבים אף ניתן לקבל הלוואה בערבות המדינה – ואין ערב יותר טוב מהמדינה.

"בעלי עסקים שרוצים להציל את העסק, שרוצים לפתח את העסק, שרוצים להרים את העסק לקראת הסגר של הגל הרביעי – יכולים לקבל הלוואות בתנאים באמת מעולים מקרנות וממקורות מימון חוץ-בנקאיים. כל מה שצריך זה מחזור שנתי בגובה 400,000 ₪ ומעלה, ומהניסיון שלי, סביר להניח שהבקשה שלהם תתקבל", סיפר לנו אורון.

הגל הרביעי כבר כאן – אין זמן טוב יותר לקבל את מה שמגיע לך

הגל הרביעי כבר כאן והוא מתעצם בכל יום. דווקא עכשיו זה הזמן להעלות את העסק על הגל ולצלוח את המשבר ואת הסגר הבא – שעל פי כל הסימנים נמצא ממש מעבר לפינה.

זקוקים להלוואה? אתם יכולים לבדוק מה וכמה בדיוק מגיע לכם לקבל תוך פחות מ-60 שניות מעכשיו. לביצוע בדיקת זכאות מהירה, בחרו את סוג העוסק שלכם:

שווקים פיננסיים

הרשמה לניוזלטר

האם גם אתה זכאי להלוואה לעסק?

לבדיקה מהירה בחר\י את סוג העוסק שלך:

הכספת - כלכלה נבונה

"הכספת" מספקת מידע, חדשות, טיפים, כלים ועדכונים חשובים בנושאים שיעשו לכם סדר ותכנון נכון.

השקיעו בידע הפיננסי שלכם:

בדיקת זכאות להלוואה:

בדיקת זכאות להלוואה לעסק

[34,490 ישראלים נמצאו זכאים להלוואה עד כה]

לקבלת פרטים מלאים על הטיפול מלאו פרטים כאן:

[מעל 27,390 נשים ישראליות התנסו בשיטה עד כה]